Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

"Dzień Rodzinny"

Utworzono dnia 25.07.2022

Dnia 14 czerwca 2022 roku na terenie Szkoły Podstawowej im Wincentego Witosa w Trzebieszowicach odbył się Dzień Rodzinny. W tym dniu uczniowie wraz ze swoimi rodzicami chętnie brali udział w licznych zabawach, konkurencjach sportowych.

Przy współpracy z Dyrekcją placówki edukacyjnej na pikniku obecni byli także przedstawiciele Ośrodka Pomocy Społecznej w Lądku-Zdroju oraz Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Lądku-Zdroju, którzy w ramach kampanii społecznej zapoznali mieszkańców Gminy Lądek-Zdrój tj. rodziców i dzieci z jakże nadal trudnym tematem problemu przemocy w rodzinie. Zasygnalizowano konieczność interweniowania zawsze w sytuacjach kryzysowych, aby nie być biernym na krzywdę drugiej osoby.

Podczas Dnia Rodzinnego na zorganizowanym stoisku wystawiono prace plastyczne dzieci o tematyce przeciwdziałania przemocy w rodzinie wykonane przez uczniów tamtejszej szkoły. Przedstawiciele Zespołu Interdyscyplinarnego dysponowali ulotkami z danymi teleadresowymi instytucji pomocowych działającymi na rzecz rodzin z problemem przemocy w rodzinie z terenu Miasta i Gminy Lądek-Zdrój. Chętnym rodzicom obecnym na pikniku udzielano m.in. informacji o działającej Ogólnopolskiej Linii Pomocy Pokrzywdzonym współfinansowanej ze środków Funduszu Sprawiedliwości czy o możliwości uzyskania bezpłatnej pomocy dla osób pokrzywdzonych przestępstwem, świadków i osób im najbliższym w Okręgowym Ośrodku Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Kłodzku.

W trakcie trwającego Dnia Rodzinnego chętne dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym o tematyce STOP PRZEMOCY w rodzinie. Wszystkie prace zostały nagrodzone materiałami profilaktycznymi tj. długopisami, bransoletkami, smyczami o tematyce przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Celem takich działań było uwrażliwienie społeczności lokalnej na problem przemocy w rodzinie oraz kształtowanie świadomości społecznej przez informowanie i edukowanie o formach wsparcia w sytuacjach kryzysowych.

PAMIĘTAJ !

REAGUJ!

NIE BĄDŹ BIERNY NA KRZYWDĘ DRUGIEJ OSOBY!

Zdjęcia Dzień Rodzinny

Utworzono dnia 25.07.2022, 11:28

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Konkursy